Lekcje europejskie w Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu

W środę konsultanci Punktu Informacyjnego Europe Direct Kołobrzeg poprowadzili w Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu lekcje europejskie. Tematem zajęć były kwestie związane z zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska. W trakcie spotkania poruszono m.in. kwestie świadczące o zmianach klimatycznych i głównych przyczynach tych zmian, kwestie efektu cieplarnianego oraz odkryć i ustaleń naukowców w ww tematyce. Przedstawiono również informacje na temat działań Unii Europejskiej w wale ze zmianami klimatycznymi. Z młodzieżą dyskutowano także na temat czynności jakie należy podjąć w codziennym życiu, które przyczynią się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Uczestnicy zostali zaproszeni do rozwiązania quizu na temat zamian klimatu, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania m.in.: O ile mniejsza jest ilość emisji dwutlenku węgla na godzinę przy korzystaniu z żarówki energooszczędnej niż z żarówki klasycznej ? Jaki procent energii jest zużywany na tzw. „stan gotowości”, jeżeli ogląda się telewizję przez trzy godziny dziennie, a przez resztę czasu pozostawia telewizor w trybie czuwania? Ile kg rocznie dwutlenku węgla pochłania jedno drzewo średniej wielkości? W trakcie spotkania, za udział w akcji organizowanej przez Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg oraz Wydział Komunalny Urzędu Miasta Dni Ziemi-Sprzątanie Świata, wręczono na ręce Pani Anny Reszczyńskiej (koordynatora akcji w Gimnazjum nr 3) dyplom i nagrody edukacyjne dla szkoły.

Więcej na temat akcji Dni Ziemi-Sprzątanie Świata

Inne działania Punktu Informacyjnego Europe Direct Kołobrzeg – Urzędu Miasta Kołobrzeg w zakresie promowania działań mających na celu walkę ze zmianami klimatycznymi i postaw ekologicznych:

Zobacz zdjęcia