Lekcje europejskie w Przedszkolach

11 grudnia 2009 w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Kołobrzegu oraz 16 grudnia w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kołobrzegu odbyły się lekcje europejskie poprowadzone przez konsultantów Punktu Informacyjnego Europe Direct Kołobrzeg. Tematem zajęć były kwestie związane z zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska.

Z dziećmi dyskutowano m.in. na temat czynności jakie należy podjąć w codziennym życiu, które przyczynią się do ograniczenia zanieczyszczeń środowiska. Podczas spotkania dzieci z uwagą przyglądały się prezentacji przygotowanej przez konsultantów i brały czynny udział w debacie dotyczącej ekologii. W trakcie spotkania, za udział w akcji organizowanej przez Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg oraz Wydział Komunalny Urzędu Miasta: Dni Ziemi-Sprzątanie Świata, wręczono na ręce dyrekcji dyplom, dzieciom przekazano natomiast książeczki edukacyjne. Więcej na temat akcji Dni Ziemi-Sprzątanie Świata.

Więcej na temat akcji Dni Ziemi-Sprzątanie Świata

Inne działania Punktu Informacyjnego Europe Direct Kołobrzeg – Urzędu Miasta Kołobrzeg w zakresie promowania działań mających na celu walkę ze zmianami klimatycznymi i postaw ekologicznych:

Zobacz zdjęcia – przedszkole nr 3

Zobacz zdjęcia – przedszkole nr 6