Rozstrzygnięcie konkursu „Jesienne Drzewko”

Dnia 10 października 2010 roku został rozstrzygnięty konkurs dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Kołobrzeg pn.: "Jesienne Drzewko". Na konkurs można było składać prace plastyczne np. grafika, rysunek, malarstwo, wyklejanka, kolaż itp. (forma płaska) przedstawiające "Jesienne drzewko".


Konkurs trwał od 1 września do 10 października 2010r. Oficjalne wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbędzie się w dniu 29 października 2010 r. w dużej sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kołobrzeg. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno drzew i krzewów oraz uświadomienie im, jak są dla nas ważne, że trzeba je chronić i pielęgnować, a w żadnym razie nie należy ich niszczyć. Współorganizatorem konkursu był Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg – konkurs jest współfinansowany przez UE w ramach dotacji Komisji Europejskiej dla punktów informacji publicznej "Sieć informacyjna Europe Direct" w latach 2009-2012. Na konkurs wpłynęły 173 prace, w tym 84 z przedszkoli i 89 ze szkół podstawowych.
Przyznano po trzy miejsca w kategorii dla przedszkolaków oraz dla uczniów ze szkół podstawowych w kategorii klas I – III i IV – VI. Przyznano również 19 wyróżnień.

  • PRZEDSZKOLA
    • I MIEJSCE – Marcelina Bogdańska, Przedszkole Miejskie nr 3
    • II MIEJSCE – Martyna Maciejczyk, Przedszkole Miejskie nr 7
    • III MIEJSCE – Alicja Antos, Prywatne Przedszkole "Morska Kraina"
  • WYRÓŻNIENIA
    • Anna Sroka, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6
    • Maja Wawrzyszko, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6
    • Wiktoria Jeziorska, Przedszkole Rodzinne Mądrowscy
    • Maksymilian Mularczyk, Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 1
    • Julia Deczyńska, Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 1
    • Maciej Kalkowski, Przedszkole Miejskie nr 8
    • Michalina Abram, Przedszkole Miejskie nr 3
    • Maja Robaczyńska, Przedszkole Miejskie nr 2
  • SZKOŁY
    • w kategorii klas I – III
      • I MIEJSCE – Natalia Gładysz, Szkoła Podstawowa nr 3,
      • II MIEJSCE – Weronika Domańska, Szkoła Podstawowa nr 8,
      • III MIEJSCE – Wojciech Szymański – Zespół Szkół Specjalnych przy Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko".
      • WYRÓŻNIENIA
        • Norbert Spiczak Brzeziński, Szkoła Podstawowa nr 6
        • Marek Malicki, Prywatna Szkoła Podstawowa "Morska Kraina"
        • Adam Skubicki, Prywatna Szkoła Podstawowa "Morska Kraina"
        • Sabina Woleńska, Szkoła Podstawowa nr 8,
        • Aleksandra Maciejewska, Szkoła Podstawowa nr 9.
    • w kategorii klas IV – VI
      • I MIEJSCE – Oliwia Tołodziecka, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi
      • II MIEJSCE – Paweł Sak, Szkoła Podstawowa nr 4
      • III MIEJSCE – Katarzyna Rusinek, Szkoła Podstawowa nr 8
      • WYRÓŻNIENIA
        • Patryk Piotrowski, Szkoła Podstawowa nr 8
        • Anika Domagala, Szkoła Podstawowa nr 4
        • Adrianna Gajewicz, Szkoła Podstawowa nr 4
        • Bartłomiej Siernicki, Szkoła Podstawowa nr 6
        • Aleksandra Podstawska, Szkoła Podstawowa nr 6
        • Karina Grabowska, Zespół Szkół Specjalnych przy Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko"
           

Zobacz zdjęcia