Tydzień z Internetem 2011

 

Od 28 lutego do 5 marca potrwa europejska kampania Get Online Week 2011, organizowana przez sieć Telecentre-Europe pod honorowym patronatem Neelie Kroes – komisarz UE ds. agendy cyfrowej. W Polsce kampanię pod nazwą „Tydzień z Internetem 2011” koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W Polsce „Tydzień z Internetem 2011” to projekt skierowany przede wszystkim do osób powyżej 50. roku życia, bowiem z najnowszych badań wynika, że ponad 10 milionów Polaków po 50. roku życia nie korzysta z Internetu. 

Biblioteki, które w czasie Tygodnia z Internetem zorganizują pod hasłem „Pomyszkuj w bibliotece!" spotkania dla seniorów i zachęcą ich do korzystania z internetu, będą mogły wziąć udział w zorganizowanym z tej okazji konkursie. 

Szczegółowe informacje o konkursie, gotowe scenariusze spotkań, wzory dokumentów, plakatów, ulotek i inne materiały do wykorzystania dostępne są na stronie www.biblioteki.orgw dziale „Konkursy”: http://biblioteki.org/pl/konkursy/konkurs_/opis_konkursu/1155

Nagrody w konkursie dla bibliotek zostały ufundowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Microsoft i UPC Polska.

Zobacz też: http://getonlineweek.eu/

 

Więcej informacji na:http:// www.frsi.org.pl/pl,aktualnosci,54.php