III etap konkursu o nazwie „Żyjemy w zjednoczonej Europie”

W dniu 21 marca 2011r. w Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu odbył się III etap konkursu o nazwie „Żyjemy w zjednoczonej Europie”. Uczniowie szkoły przygotowali bardzo ciekawy program konkursu.


Od godz. 8:00 trwała wystawa plastyczna na 21 stoiskach, z których każde reprezentowało inny kraj w Unii Europejskiej. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i zaangażowaniem. Stoiska były oceniane według następujących kryteriów:

  • Estetyka ( max. 6 pkt.)
  • Pomysłowość ( mac. 6 pkt.)
  • Zaangażowanie ( max. 6 pkt.)

Wysoką punktację otrzymały m.in. stoiska Wielkiej Brytanii, Polski,  Włoch.

Na szkolnym hallu panowała radosna i prawdziwie „międzynarodowa” atmosfera. Bardzo ciekawa była druga część programu – występy artystyczne w kategorii klas pierwszych, drugich i trzecich.
Każda z klas biorących udział w konkursie przygotowała program artystyczny ukazujący jeden kraj w Unii Europejskiej. Były piosenki, tańce, scenki rodzajowe, gra na instrumentach muzycznych. Młodzież szkolna była oceniana poprzez przyznawanie punktów przez komisję oceniającą. Członkiem komisji była Lidia Szyper-Machowska, reprezentująca Punkt Europe Direct Kołobrzeg.


Młodzież  wykazała ogromną pomysłowość, talent i zaangażowanie w przygotowane występy. Na scenie pojawiały się postaci królowej Anglii, królowej Danii, zespół The Beatles, Rumcajs i Hanka, wojownik Wikingów i wiele innych.

Konkurs „Żyjemy w zjednoczonej Europie” będzie kontynuowany w kwietniu, a rozstrzygnięcie nastąpi dnia 9 maja 2011r. 

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Przeczytaj o wcześniejszych etapach konkursu: