O zmianach klimatu w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu

19 kwietnia konsultanci Punktu Informacyjnego Europe Direct Kołobrzeg poprowadzili w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu ( w klasie III c, której wychowawcą jest Pani Renata Tomicka)  lekcje europejskie.

W związku z zbliżającym się Dniem Ziemi tematem zajęć były kwestie związane z zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska. W trakcie spotkania poruszono m.in. kwestie świadczące o zmianach klimatycznych i głównych przyczynach tych zmian, kwestie efektu cieplarnianego oraz odkryć i ustaleń naukowców w ww tematyce. Przedstawiono również informacje na temat działań Unii Europejskiej w wale ze zmianami klimatycznymi. Z dziećmi  dyskutowano także na temat czynności jakie należy podjąć w codziennym życiu, które przyczynią się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

W trakcie lekcji uczniowie również rozwiązali krzyżówkę, która była podsumowaniem lekcji europejskiej przeprowadzonej w klasie III c 21 października 2010 roku, kiedy tematem zajęć były kwestie związane z symbolami Unii Europejskiej oraz podstawowymi informacjami dotyczącymi krajów wchodzących w skład wspólnoty europejskiej.

Zobacz galerię z wydarzenia