Europejska edycja Konkursu „Odkryj e-wolontariat”

 

Twoja organizacja współpracuje z wolontariuszami przez Internet? Zgłoś się do europejskiego Konkursu „Odkryj e-wolontariat”! Nabór zgłoszeń trwa od 25 maja do 31 lipca 2011 r. poprzez stronę http://www.e-volunteering.eu/competition. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

Czym jest e-wolontariat?

E-wolontariat to zadania wolontariackie wykonywane w całości lub częściowo przez komputer lub telefon z dostępem do sieci internetowej.

Co to za konkurs?

Celem Konkursu jest zaprezentowanie różnorodnych form, jakie przybiera wirtualny wolontariat, poprzez promowanie najciekawszych projektów angażujących e-wolontariuszy.

Europejski Konkurs ‘Odkryj e-wolontariat' jest częścią projektu „Wartości i aktywności wolontariatu i e-wolontariatu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej , realizowanego przez Fundację Dobra Sieć we współpracy z Fundacją Orange, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów Klanza (Fundacją Rozwoju Wolontariatu) oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

Kto może wziąć udział?

Każda organizacja pozarządowa z UE, która realizuje projekty z udziałem e-wolontariuszy.

Jak aplikować?

Wejdź na stronę http://www.e-volunteering.eu/competition i do 31 lipca 2011 r. wypełnij w języku angielskim formularz aplikacyjny. Naprawdę warto! Atrakcyjne nagrody finansowe czekają!

Spośród nadesłanych zgłoszeń międzynarodowa Kapituła Konkursu wybierze ok. 9 – 12 najciekawszych projektów, które następnie zostaną poddane pod głosowanie online. Internauci będą mogli oddawać głosy na swoich laureatów między 12 września  a 12 października 2011 r.

Finaliści Konkursu ogłoszeni zostaną w listopadzie 2011 r. na Gali Finałowej w Warszawie.

Źródło: http://erw2011.gov.pl/pl/aktualnosci/europejska-edycja-konkursu-odkryj-e-wolontariat/