Kołobrzeskie obchody objęcia Prezydencji w Radzie UE

W dniu 01.07.2011 o godz. 16:30 na dziedzińcu Ratusza w Kołobrzegu odbyła się uroczystość związana z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej.

Z tej okazji okolicznościowe przemówienia wygłosił Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz Zastępca Prezydenta Miasta Kołobrzeg d/s Społecznych Anna Mieczkowska.

Strażacka Orkiestra Dęta MORKA z Ustronia Morskiego zagrała hymn Polski i Unii Europejskiej oraz wykonała krótki koncert.

Przy stoisku informacyjnym Europe Direct zgromadziło się bardzo dużo ludzi zainteresowanych publikacjami o prezydencji w Radzie Europy, broszurami informacyjnymi, dzieci cieszyły się z otrzymanych balonów i unijnych flag. 

Dla Miasta Kołobrzeg przekazano wyróżnienie „Błękitna flaga dla Miasta Kołobrzeg za Kąpielisko Plaża Zachodnia” .

Największą atrakcją uroczystości było wypuszczenie w niebo 600 balonów w kolorach biało-czerwonym oraz niebieskim w unijne gwiazdki na Skwerze Miast Partnerskich nieopodal Ratusza.

Dnia 01.07.2011r. odbył się również rajd Młodzieżowej Rady Miasta po ścieżkach rowerowych miasta i powiatu (zrealizowanych dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych)   dla uczczenia Prezydencji Polski.

[Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia]

[Obejrzyj materiał filmowy z Telewizji Kablowej Kołobrzeg]