II Przeglad twórczości osób, którym wędruje sie troche trudniej

Dnia 15 listopada 2011 roku odbył się  "II Przegląd twórczości osób, którym wędruje się trochę trudniej". Przegląd  miał miejsce 15 listopada 2011 roku o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. 

Tegoroczna, II edycja Przeglądu odbyła się pod hasłem ustalonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło „Lasy dla ludzi” uświadamia nam, jak ogromne znaczenie mają lasy  w życiu każdego człowieka. Las łagodzi klimat, daje ludziom na całym świecie drewno, leki i środki do życia.
Organizacja przedsięwzięcia miała na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej zarówno na problem wykluczenia społecznego, jak i na kwestie ochrony środowiska widziane oczyma osób, którym wędruje się trochę trudniej. Podjęcie działań, aby osoby z niepełnosprawnościami w przyszłości prezentowały nie tylko swoje umiejętności plastyczne, ale również taneczne i recytatorskie, a terapeuci z różnych placówek na takich spotkaniach wymieniali się swoimi doświadczeniami.

 

zobacz zdjęcia: