Chcesz pojechać do Parlamentu Europejskiego? – Weź udział w konkursie EUROSCOLA

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Warszawie uruchamia konkurs sprawdzający wiedzę o Unii Europejskiej – www.euroscola.pl. Jest on przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu quizu  internetowego. Nagrodą jest dofinansowanie wyjazdu na spotkanie programu EUROSCOLA w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu we Francji. Konkurs trwa od 24 listopada do 8 grudnia 2011.

Oto skrócona instrukcja udziału w grze:

  • zapoznaj się z "Regulaminem konkursu Euroscola";
  • Możesz przećwiczyć swoją wiedzę w grze testowej.

 

Jak to zrobić? Kliknij w przycisk: "Zagraj. Nagrody dla najlepszych". Otworzy się podwójne okno. Dolne okno ma przycisk o treści: "Sprawdź swoją wiedzę, zanim przystąpisz do konkursu" oraz miejsca do wpisania imienia i adresu mailowego. Tam wpisz swoje imię oraz adres mailowy. Teraz kliknij w przycisk "Zagraj" i poczekaj, aż uruchomi się gra.
 

  • zarejestruj klasę/grupę do udziału w konkursie w dniach 24 listopada do 8 grudnia 2011. Rejestracji dokonuje nauczyciel gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej;
  • a wreszcie: zagraj i zdobądź główną nagrodę – dofinansowanie wyjazdu do Strasburga!

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z treścią strony, a szczególnie z regulaminem oraz harmonogramem. Życzymy powodzenia w grze!

Źródło: http://www.europarl.pl/view/pl/Aktualnosci/news/news-2011/news-2011_November/Euroscola_2011.html

 .