Duńska prezydencja w UE

Dynamiczne logo i oryginalne wzornictwo w siedzibie Justus Lipsius w Brukseli – to znaki rozpoznawcze duńskiej prezydencji. Z początkiem 2012 roku Dania objęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Wzorem poprzednich prezydencji będzie jej towarzyszył spójny system identyfikacji wizualnej.

Znak symbolizuje dynamikę, otwartość i współpracę, a jego kolorystyka nawiązuje do duńskiej flagi. Logo będzie przede wszystkim służyło administracji rządowej, ale w ramach umów z duńskim MSZ będą mogły wykorzystywać je również miasta gospodarze spotkań, organizacje pozarządowe i oficjalni sponsorzy.

Duńskie priorytety wylicza slogan: "Europa gospodarczo odpowiedzialna i dynamiczna; zielona i bezpieczna". Nowa prezydencja musi się zmierzyć z problemem nadmiernego zadłużenia większości państw unijnych. Na duńskich ministrach i ekspertach spoczywać też będą dyskusje na temat założeń wieloletnich ram finansowych na okres 2014-2020, którego wstępne założenia KE przedstawiła w końcu czerwca. Celem duńskiej prezydencji będzie również kontynuacja rozwoju struktur jednolitego rynku, aby lepiej wykorzystać jego potencjał wzrostu.

Strona duńskiej prezydencji