Uczniowie Gimnazjum nr. 3 na Paradzie Schumana w Warszawie

Grupa uczniów Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy wraz z nauczycielami Joanną Gryń i Agnieszką Szopik, wzięła udział w XIX Paradzie Schumana, która odbyła się 12 maja w Warszawie. Kołobrzescy gimnazjaliści przeszli ulicami Warszawy w kolorowej, roztańczonej paradzie, promującej ideę wspólnej Europy – budowanej na pojednaniu między narodami i patrzeniu w przyszłość.

Uczniowie zwiedzili Europejskie Miasteczko na Placu Zamkowym, gdzie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, grach multimedialnych i animacjach. Wart obejrzenia był również, prezentowany na scenie program artystyczny przygotowany przez młodzież. W specjalnie przygotowanych stoiskach można było nabyć materiały informacyjne i promocyjne dotyczące działalności Fundacji im. Roberta Schumana oraz porozmawiać z ekspertami . Szkoda tylko, że pogoda w tym dniu „ płatała figle” i trzeba było chronić się przed deszczem, ale i tak zabawa i atmosfera była wspaniała.

Wyjazd na Paradę Schumana był nagrodą dla najbardziej zaangażowanych w szkolny projekt uczniów pt. „Przystanek Europa” – prezentujący dziedzictwo kulturalne państw europejskich i został dofinansowany przez Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg oraz  Radę Rodziców w Gimnazjum nr 3.

[ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ]