Quiz wiedzy o Unii Europejskiej w SzP nr 5

W dniu 9 maja 1950 r. Robert Schuman przedstawił propozycję utworzenia zorganizowanej Europy jako niezbędny warunek utrzymania stosunków pokojowych. Propozycję tę, znaną jako „Deklaracja Schumana”, uważa się za początek tworzenia obecnej Unii Europejskiej.Dzisiaj dzień 9 maja stał się europejskim symbolem – Dniem Unii Europejskiej, który wraz z flagą, hymnem, mottem i wspólną waluta euro stanowi o politycznej tożsamości Unii Europejskiej. Dzień ten jest okazją do imprez i uroczystości, które czynią Europę bliższą jej obywatelom oraz służą wzajemnemu zbliżeniu narodów wchodzących w skład Unii.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się quiz wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego: Panią Karoliną Willma, we współpracy z Paniami Aldoną Przybylską i Haliną Zawadą. W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas IV-VI. Trzyosobowe drużyny zmagały się z pytaniami dotyczącymi Unii Europejskiej. Zwycięzców udało się wyłonić dopiero w dziewiątej rundzie.


I m-ce zajęła klasa VIA (Pablo Baigoria, Radosław Cieloch, Jan Mańko),
II m-ce wywalczyła klasa IV B (Bartosz Nowosad, Adrian Protasiuk, Filip Szałkowski)
natomiast III m-ce zdobyła klasa VB (Michał Tamulewicz, Adrian Haber, Mateusz Kilanowski).


Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg, który także przekazał cenne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu. Zwycięzcy otrzymali plecaki z logo Europe Direct, a pozostali uczniowie drobne pomoce naukowe oraz drobne upominki.

[ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ]