Juwenalia Seniorów

W dniach 18.05-20.05.2012r. w Świnoujściu odbyły się Juwenalia Uniwersytetów Trzeciego Wieku Regionu Województwa Zachodniopomorskiego pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Świnoujście.

Celem imprezy była integracja międzypokoleniowa, wymiana doświadczeń, prezentacja dorobku kulturalnego Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

W pierwszym dniu Juwenaliów miała miejsce konferencja inauguracyjna „Poznajmy się” z uczestnictwem delegatów UTW Regionu Zachodniopomorskiego i prezentacje dotyczące poszczególnych uniwersytetów: ze Szczecina, Polic, Politechniki Koszalińskiej, Stargardu Szczecińskiego, Kołobrzegu, Myśliborza, Świnoujścia. Wybrano także Radę Uniwersytetów Trzeciego Wieku Regionu Zachodniopomorskiego. Drugiego dnia odbyła się Morska Żakinada – 2012 „KULTURALNY SENIOR”, podczas którego swój dorobek artystyczny prezentowały wszystkie UTW. Z kolei trzeciego dnia ulicami miasta Świnoujścia przemaszerował barwny korowód do Muszli Koncertowej, gdzie zaprezentowano występy artystyczne.

Impreza udowodniła,  że życie na emeryturze wcale nie musi być szare i nudne. Przeciwnie, to doskonały czas na realizację swoich pasji, pogłębianie wiedzy, na co nie zawsze wcześniej był czas i możliwości.

W ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg dofinansował udział w Juwenaliach uczestnikom z Kołobrzegu. 

[ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ]