Bezpieczne Zabawki „CE”

Bezpieczne zabawki to podstawa bezpieczeństwa Twoich dzieci! Dlatego Komisja Europejska opublikowała krótki film, który zachęca do kupowania tylko tych produktów dla najmłodszych, których jakość potwierdza certyfikat "CE". Unijne przepisy dotyczące bezpieczeństwa zabawek są najbardziej rygorystyczne na świecie.

Jednak prawidłowe i skuteczne przestrzeganie tych przepisów uzależnione jest od stosowania w praktyce obowiązujących wymogów przez rzetelnych i godnych zaufania producentów oraz sprzedawców. Niezbędny jest także skuteczny nadzór rynku ze strony organów państw członkowskich, a co najważniejsze świadomość konsumentów, którzy muszą wiedzieć, na co powinni zwracać uwagę kupując zabawki dla dzieci. Jeśli zabraknie jednego z tych elementów, niebezpieczne zabawki mogą nadal trafiać w ręce naszych pociech.

W ramach trwającej obecnie kampanii poświęconej bezpieczeństwu zabawek Komisja Europejska przygotowała film informujący konsumentów, o tym jak kupować bezpieczne zabawek i jak ich bezpiecznie używać. Bohaterem filmu jest śpiewający robot w zabawny sposób przybliżający dzieciom ideę bezpieczeństwa zabawek. Film zachęca także rodziców do zapoznania się z istotnymi wskazówkami na temat bezpieczeństwa zabawek, dostępnymi na stronie internetowej kampanii.

Teledysk podkreśla znaczenie niektórych zaleceń w zakresie bezpieczeństwa, na które należy zwracać uwagę przy zakupie zabawek oraz w trakcie zabawy z nimi.

CZYTAJ WIĘCEJ:

http://ec.europa.eu/polska/news/120808_zabawki_pl.htm