Forum młodzieżowe Baltic Artek 2013

Baltic Artek to Międzynarodowe Forum Młodzieży które odbywa się już od 3 lat na wybrzeżu Bałtyku w Obwodzie Kaliningradzkim. W tym roku w dniach 7-15 sierpnia w  wydarzeniu weźmie udział około 1500 ludzi w wieku od 18-30 lat z Rosji i innych krajów. Forum przeznaczone jest dla ludzi z tzw. aktywnym podejściem do życia . Udział w nim jest szansą na poznanie historii i kultury rosyjskiej oraz zdobycia cennej wiedzy od polityków, biznesmenów i wybitnych przedstawicieli życia publicznego.

Baltic Artek to nie tylko obóz, a szkolenia, wykłady, gry, konkursy, praca metodą projektu, spotkania z VIPami, wystawy, występy, prezentacje projektów, dyskusje w formie „okrągłego stołu”, konferencje i ponad 100 ekspertów i prelegentów.

Profil uczestnika:
– wiek 18-30 lat
– powinien mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu,
– zna język angielski lub rosyjski przynajmniej w stopniu komunikatywnym

Podczas obozu odbędzie się 9 różnych paneli tematycznych, w tym jeden z nich w języku angielskim:
– „International” – skierowany do uczestników międzynarodowych projektów młodzieżowych, reprezentacji młodzieżowych organizacji międzynarodowych
(takich jak np.G8 )oraz młodzieży zagranicznej.

Baltic Artek kieruje się trzema zasadami
1.Współzawodnictwa, 2.Dostępności – każdy ma równy dostęp do ekspertów
3.Wyników – tylko wyniki się liczą – projekty stworzone podczas forum muszą stać się rzeczywistością i mieć widoczne rezultaty.

Organizatorzy zapewniają, że podczas 9 dni spotkania każdy uczestnik będzie miał szansę zaprezentować swoje pomysły lub projekty, poznać nowych ludzi, zdobyć wiedzę i niezbędne umiejętności. Najlepsze projekty otrzymają pomoc organizacyjną i finansową.
Forum Baltic Artek odbędzie się w „mieście namiotów” z pełną infrastrukturą z dostępem do wody i prądu, bezprzewodowego internetu oraz biołazienek z kabinami prysznicowymi z ciepłą wodą które będą codzienne sprzątane. Ponadto organizator zapewnia 3 ciepłe posiłki dziennie oraz 24 h pomoc medyczną. Na terenie „miasta namiotów” znajduje się również kawiarnia, boiska do piłki nożnej, siatkowej, tor do uprawiania lekkiej atletyki oraz stół do tenisa stołowego a ponadto strzeżona plaża.

Zachęcamy do wypełnienia formularza (znajduje się pod artykułem) w którym prosimy o uzupełnienie swoich danych i krótkie uzasadnienie dlaczego chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć w „Baltic Artek 2013”.

Wypełnione formularze prosimy nadsyłać na adres email – kkiraga@wzp.pl
Termin przesłania formularza 24 V 2013

Koszty:
– uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty rejestracyjnej w wysokości 40 euro
– Sekretariat ds. Młodzieży opłaca i pomaga uzyskać wizę turystyczną do Rosji oraz opłaca koszty transportu
-wyżywienie i nocleg zorganizowane są przez stronę rosyjską

Uczestnictwo w obozie pomoże Ci odnieść sukces w życiu publicznym, politycznym i biznesowym!

Więcej informacji na http://en.baltartek.ru/