Aktywne wakacje po europejsku

Jeśli chcesz aktywnie i po europejsku spędzić pierwszy tydzień wakacji, to jest na to szansa! W dniach 2-5 lipca młodzież (w wieku 16-30 lat) ma okazję uczestniczyć w 4 bezpłatnych warsztatach, które przybliżają praktyczne aspekty europejskiego obywatelstwa. Jest to okazja, by dowiedzieć się jak i gdzie szukać pracy za granicą, co to jest Europass, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami podczas pobytu za granicą, a także jakie są warunki zakładania działalności europejskiej w krajach UE.

Na warsztaty zaprasza Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin działający przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.europedirect-szczecin.eu Warsztaty są bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty będą prowadzone metodami aktywnymi, więc na pewno nie będzie nudno! Spośród uczestników każdych zajęć rozlosujemy gry karciane Neurodyseja, a przez cały tydzień na zainteresowanych na Facebooku będą czekały ciekawe pytania o tematyce europejskiej. Na aktywnych czekają europejskie upominki!

W ramach ,,Aktywnych wakacji” odbędą się 4 warsztaty:

2 lipca: Praca w Europie – jak szukać, gdzie jechać?
3 lipca: Europass-CV i nie tylko – warsztaty na temat przygotowywania europejskich dokumentów aplikacyjnych.
4 lipca: Europejczyk na wakacjach, czyli prawa i obowiązki turysty za granicą.
5 lipca: Zakładanie działalności gospodarczej w krajach Unii Europejskiej.

Spośród uczestników każdego z warsztatów zostaną rozlosowane gry karciane Neurodyseja!

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.europedirect-szczecin.eu – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w siedzibie Punktu i Sekretariatu ds. Młodzieży przy ul. Piłsudskiego 40-42 w Szczecinie (wejście od strony szklanej windy, IV piętro).