Smaki POMERANII

Związek Komunalny Euroregionu POMERANIA organizuje w dniu 10 października 2013 roku w Neubrandenburgu Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców pt. „Przemysł spożywczy jako rozwojowa branża w Euroregionie POMERANIA – kreacja wartości dla regionu dzięki dobrym produktom”.

Przemysł spożywczy należy do najważniejszych gałęzi przemysłu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Jego wzrost nie słabnie od lat, zaś udział branży spożywczej w obrotach przemysłu przetwórczego wynosi 38 %, co sytuuje nas pod tym względem znacznie powyżej średniej krajowej. Do najważniejszych sektorów produkcji zalicza się przemysł piekarniczy, przetwórstwo mięsa, mleka i ryb, a także produkcję napojów. Wiele przedsiębiorstw z branży spożywczej posiada długoletnią tradycję w naszym regionie, jak również doskonałe warunki do produkcji wysokiej jakości żywności.

Coraz częściej konsumenci chcą być przekonani o bezpieczeństiwe produktów, które spożywają. Rolnicy, przetwórcy i producenci artykułów spożywczych oraz produktów ekologicznych z naszego regionu konkurują o zaufanie klientów, ponieważ dobra żywność jest w interesie producentów żywności, handlowców i rolników. Tylko we współpracy tych trzech sektorów można zdobyć i zwiększyć zaufanie konsumentów.

Oprócz ciekawych referatów, w ramach konferencji odbędzie się również prezentacja firm w formie kiermaszu. Jeśli byliby Państwo zainteresowani wypromowaniem swojej firmy i wytwarzanych przez Państwa produktów, to organizatorzy ze swojej strony zapewniają darmowe stoiska wystawiennicze. 

Zachęcamy do skorzystania z okazji do nawiązania lub pogłębiania kontaktów transgranicznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a całe wydarzenie będzie tłumaczone na język polski i niemiecki. 

Na tej stronie znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy i ulotkę:

http://www.pomerania.org.pl/site/69-polsko-niemieckie-forum-przedsiebiorcow/372

Termin zgłoszeń: do 30 września 2013!