EKOzabawa 27 września w RCK!

Jak kreatywnie wykorzystać kłopotliwe odpady? Okazuje się, że surowce wtórne są cennym materiałem, z którego przy odrobinie wyobraźni mogą powstać ciekawe rzeźby przestrzenne. Jak to zrobić, można będzie się przekonać podczas pleneru artrecyklingowego, który odbędzie się 27.09.2013 (piątek) na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury, w godz.: 11:00 -14:00.

Siedem wielkoformatowych instalacji przedstawiających zwierzęta zostanie wkomponowanych w park, zieleńce i przestrzenie otaczające budynek, ósma natomiast powstawać będzie pod dachem sceny widowiskowej.

Z ideą recyklingu oraz upcyklingu, czyli kreatywnym przetwarzaniem niepotrzebnych materiałów i przedmiotów codziennego użytku uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się w praktyce, podczas zajęć prowadzonych przez Katarzynę Koperkiewicz, studentkę Politechniki Koszalińskiej.

Zabawa jest kierowana szczególnie do dzieci i ludzi młodych i ma na celu promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Impreza nich stanie się także podpowiedzią dla rodziców, dzieci i młodzieży, jak zorganizować atrakcyjną i kreatywną zabawę „z niczego”, wyrabiając przy tym proekologiczne nawyki.

Wstęp na warsztaty jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kołobrzegu. Współorganizatorem jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg. Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg włączył się w ufundowanie drobnych upominków dla najmłodszych uczestników.