Zebra dołączyła do EkoZoo

Jak w niekonwencjonalny sposób kreatywnie wykorzystać kłopotliwe odpady? Okazuje się, że surowce wtórne są cennym materiałem, z którego przy odrobinie wyobraźni mogą powstać ciekawe rzeźby przestrzenne. Jak to zrobić, można było przekonać się podczas pleneru artrecyklingowego, który odbył się 29 września 2013 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury.

W godzinach od 11 do 14 poprzez zabawę organizatorzy uczyli przybyłą młodzież jak szanować środowisko, nadając śmieciom nowe życie poprzez recykling oraz upcykling. Podczas imprezy odbyły się liczne konkursy i quizy na tematy ekologiczne. Nagrodami w konkursach były publikacje ufundowane przez Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT Kołobrzeg. 

W plenerze ustawione zostały zwierzęta z recyklingowego zoo. Siedem wielkoformatowych instalacji przedstawiających zwierzęta zostało wkomponowane w park, zieleńce i przestrzenie otaczające budynek, ósma natomiast – ekologiczna zebra – powstała dzięki zaangażowaniu przybyłych gości.

Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kołobrzegu. Współorganizatorem – Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu.

ZOBACZ GALERIĘ

TKK o wydarzeniu: http://informacje.kolobrzeg.pl/rozrywka/item/4033-recyklingowe-zoo-wideo