Festyn Europejski w ramach Dni Kołobrzegu

Koncertem berlińskiej orkiestry Volles Rohr rozpoczął się festyn europejski na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury. W niedzielne przedpołudnie zgromadziło tu się bardzo dużo dzieci i dorosłych zainteresowanych tematyką europejską. Atrakcją było koło fortuny i udział w konkursach z piłką i badmintonem. Nagrodami dla zwycięzców były piłki, plecaki, gry planszowe, zestawy kredek i farb oraz inne ciekawe gadżety.

Bezpłatne publikacje dla dzieci i dorosłych znalazły wielu chętnych czytelników, a pokazy taneczne kołobrzeskich zespołów amatorskich spotkały się z aplauzem publiczności. Konsultanci Europe Direct Kołobrzeg udzielali informacji i porad mieszkańcom i turystom, podkreślając fakt 20 –tej rocznicy współpracy Kołobrzegu z Berlinem- Pankow. 

Z tej okazji do Kołobrzegu przybyła oficjalna delegacja władz Berlina Pankow oraz 130- osobowa grupa mieszkańców, którzy wzięli udział w obchodach Dni Kołobrzegu. W tym roku przygotowano szczególnie dużo atrakcji , między innymi Targ Solny, piknik „Twierdza Kołobrzeg”, pokaz musztry, wystawa i opowieści historyczne. Na Parsęcie odbyły się Regaty Smoczych Łodzi. A wszystko przy sprzyjającej pogodzie, kwitnących kasztanach i dobrym nastroju mieszkańców. 

Pełna fotogaleria już wkrótce!