Rekrutacja: „Młodzi w Pomeranii”

Sekretariat ds. młodzieży ma ciekawą propozycję międzynarodowej wymiany. Projekt  „Młodzi w Pomeranii” odbędzie się w Glashagen, położonym pomiędzy Greifswaldem a Stralsundem w Niemczech (oddalonym o około 200 km od Szczecina). Dom gościnny Glashagen, który będzie zarówno miejscem zakwaterowania oraz zajęć uczestników to  charakterystyczny dworek – miejsce spotkań młodzieży. Daty: 2.08.2014 – 16.08.2014. Językiem projektu jest  angielski. 

Miejsce: Glashagen, Niemcy (pomiędzy Graifswaldem a Stralsundem)

Co się będzie działo podczas projektu?

Grupy młodzieży – uczestników z Finlandii, Polski, Hiszpanii, Włoch i Niemiec będzie pomagać przy odrestaurowaniu dworku, odnowieniu jego wnętrz oraz zaprojektowaniu ogrodu. Wsparcie w tych pracach oraz materiały zapewniają organizatorzy wymiany. Poza tym na uczestników czeka międzynarodowa atmosfera i uczenie się do siebie nawzajem. Chcesz być częścią tego europejskiego zespołu? Sprawdź poniżej czy spełniasz warunki uczestnictwa i zgłoś się do udziału.

Zgłoś się do projektu jeśli:

– jesteś w wieku 18 – 25 lat,

– mieszkasz w województwie zachodniopomorskim,

– znasz język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym,

– lubisz międzynarodową atmosferę i chcesz zwiększyć swoje kompetencje międzykulturowe,

– masz motywację do prac remontowych i  restauracyjnych w budynku i na powietrzu.

Nie musisz mieć doświadczenia. Na miejscu będą ludzi, którzy zadbają o materiały oraz pokierują uczestników w pracy. Wszystkie zajęcia podczas wymiany będą odbywać się w małych międzynarodowych grupach – tak aby każdy czegoś się nauczył.

 

Uczestnicy mają zapewnione:

– zakwaterowanie i wyżywienie podczas projektu,

– pomoc osób w pracach remontowych

– zwrot kosztów podróży na miejsce projektu po jego zakończeniu

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY