Za Horyzontem – Sri Lanka

Wczorajsze spotkanie podróżnicze "Za horyzontem" "Monsunowe opowieści" (23.04.2015, g. 17.30, sala widowiskowa RCK, ul. Solna 1 w Kołobrzegu) odbyło się pod przewodnim tytułem Europejski Rok na rzecz Rozwoju. Widzowie –około 200 osób – zapoznali się z prezentacją multimedialną przedstawioną przez konsultanta Europe Direct Kołobrzeg.

Na dużym kinowym ekranie zaprezentowano im.in. 8 celów milenijnych oraz Inicjatywę na Rzecz MCR. Przekazano informację na temat wysokości środków budżetowych, które UE kieruje na zewnętrzną pomoc rozwojową.

Następnie o swoim pobycie w Sri Lance opowiedział Pan Piotr Kowalczyk – podróżnik, geograf i pilot wycieczek. Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami. Prowadzi serwis Globtroterzy.net, jest autorem festiwalu podróżniczego Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Wyprawy do Afryki Zachodniej www.afrykazachodnia.pl Pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.

Na swojej drodze spotkał wiele wspaniałych i serdecznych osób, często żyjących w bardzo trudnych warunkach i bardzo ciężko pracujących, a mimo to szczęśliwych, pogodnych i życzliwych.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ