Płatny wolontariat w Poczdamie

Jeśli chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą, interesujesz się pracą międzynarodowej organizacji oraz chcesz poznać język niemiecki, to ubiegaj się o wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Poczdamie!

Biuro Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży poszukuje osoby w wieku 18-26 lat, mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała codzienną pracę biura. Znajomość języka niemieckiego nie jest warunkiem koniecznym, ale jest mile widziana.
Służba wolontariacka wynosi 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy. Jak wolontariusz/wolontariuszka zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym w biurze PNWM oraz będziesz mógł/mogła uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (zwracamy koszty dojazdów). Na swoje utrzymanie otrzymasz dofinansowanie na wyżywienie i kieszonkowe w wysokości 450 Euro. Będziesz miał/miała zapewnione ubezpieczenie. Jako wolontariusz będziesz również uczestniczyć w kilku seminariach dla międzynarodowych wolontariuszy, organizowanych przez organizację koordynującą „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“ z Drezna. Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem jezykowym) odbędzie się już w sierpniu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 kwietnia 2016 roku.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz TUTAJ