Wojna a kryzys uchodźczy – Za horyzontem

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Kołobrzeg oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Za Horyzontem”. 2 marca (czwartek) o 19:00 w sali kinowej RCK naszym gościem będzie Andrzej Meller. Tytuł spotkania: „Wojna, a kryzys uchodźczy. Najwyższą cenę w konfliktach płacą cywile.”

Zapraszamy!

W czasie półtoragodzinnego pokazu zdjęć opowiem o konfliktach na których pracowałem uwypuklając sytuację uchodźców w czasie wojen w Gruzji, na Sri Lance, Afganistanie i Libii. Opowiem także o „boat people” – Wietnamczykach, który po upadku Sajgonu w 1975 roku ruszyli do ucieczki przez morze i o Tybetańczykach, którzy znajdują azyl w Indiach.

Andrzej Meller, urodził się w 1976 w Warszawie. Z wykształcenia antropolog kultury, z zawodu reporter. Od 17 roku w drodze. Poza Polską spędził kilkanaście lat. Ostatnie trzy lata mieszkał z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej. Jest autorem trzech książek reporterskich: „Miraż. Trzy lata w Azji” (reportaże wojenne i lifestylowe), „Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” (o wojnie w Libii i upadku Muamara Kadafiego) oraz najnowszej, bestsellera „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”. Na Focus TV prowadził program „Prepersi-gotowi na wszystko”.