Tydzień mobilności – konkurs plastyczny

Zakończyliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod tytułem: Autobus przyszłości – ochrona środowiska. Wspólnie z Komunikacją Miejską w Kołobrzegu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, ponieważ motywuje to uczestników do kreatywnego myślenia i ciekawego przedstawienia wizji ekologicznego transportu. Komisja Europejska w sposób szczególny promuje i wspiera zrównoważony transport miejski, co też udaje nam się w Kołobrzegu skutecznie wykorzystywać.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg czynnie przekazuje wszelkie nowe osiągnięcia w tym względzie. A jest się czym poszczycić – 8 nowych ekologicznych autobusów zostało zakupionych dla miasta przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Kilka dni temu ruszył rower miejski, który jest częścią większego projektu zrównoważonej mobilności miejskiej, także dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Budujemy kilometry ścieżek rowerowych, turyści poruszają się po Kołobrzegu pojazdami elektrycznymi, a podczas tych przejażdżek zwiedzają miasto. Tematyka konkursu jest więc szczególnie „na czasie”, stąd tak wiele ciekawych prac plastycznych ( ponad 150), z których Komisja konkursowa musiała wybrać te najlepsze. Dla laureatów pierwszych miejsc w trzech kategoriach wiekowych:

– dzieci szkół podstawowych I-III

– dzieci szkół podstawowych IV-VI

– młodzież gimnazjalna

Punkt Informacji Europe Direct zakupił 3 rowery. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 czerwca 2017r. na terenie bazy Komunikacji Miejskiej w Kołobrzeg, na tle nowych autobusów. Z prac konkursowych zostanie przygotowana wystawa plastyczna, która będzie eksponowana przed gabinetem Prezydenta Miasta.

->Zobacz całą galerię<-