Europejski Dzień Wynalazcy w Kołobrzegu

9 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Wynalazcy. Data ta została wybrana dla uczczenia urodzin austriackiej wynalazczyni i aktorki Hedy Lamarr, która opracowała używany do dzisiaj system transmisji fal radiowych. Niemal każde nowe urządzenie – takie jak samochód czy komputer – wydawało się z początku śmieszne albo niezrozumiałe, ale to właśnie innowacje zmieniają rzeczywistość i ułatwiają nam życie. Dlatego też, z okazji swego święta wynalazcy przypominają stare powiedzenie Alberta Einsteina, który mawiał, iż wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana   Pawła II w Kołobrzegu stara się czynnie kreować wśród uczniów postawy sprzyjające świadomemu i aktywnemu obywatelstwu europejskiemu, dlatego też 09 listopada  2017 roku zorganizowano konkurs z okazji Europejskiego Dnia Wynalazcy. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas IV-VII.

Dwuosobowe drużyny najpierw przygotowały plakaty przedstawiające wybrane wynalazki, a następnie zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi europejskich innowacji i ich twórców.

Zwycięzców udało się wyłonić dopiero po trzeciej rundzie.