Europejski Dzień Języków w Trójce

Każdego roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.  To coroczne święto zwraca uwagę na bogactwo języków w Europie oraz na fakt, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. Jest to również okazja do  promowania wielojęzyczności na terenie całej Europy oraz zachęcania do nauki języków obcych.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kołobrzegu przyłączyła się do obchodów tego wydarzenia. Już od rana na lekcjach języka angielskiego oraz niemieckiego czekało na uczniów wiele atrakcji: prezentacje, projekty, łamańce językowe, nauka nowych słówek  oraz quizy ze znajomości języków obcych, kultur i osobliwości poszczególnych krajów.  Zajęcia językowe były również okazją do dyskusji na temat korzyści, jakie niesie ze sobą znajomość języków obcych.  Uczniowie mogli wymienić się swoimi sprawdzonymi i skutecznymi sposobami na naukę języków, zapamiętywanie słówek czy zagadnień gramatycznych.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość obejrzenia apelu przygotowanego przez  klasę Ve. Uczniowie zapoznali swoich kolegów z historią ustanowienia Europejskiego Dnia Języków oraz udzielili kilku cennych rad odnośnie ich efektywnej nauki. Gościem specjalnym uroczystości był pan Mariusz Juszko z Punktu Informacji Europejskiej w Kołobrzegu, który m.in. omówił zadania i zasady funkcjonowania placówki, a także zachęcał do aktywnej nauki języków. Podczas apelu  można było również usłyszeć wiersze i piosenki wykonane w różnych językach europejskich.