Konkurs “Z nadzieją na lepsze dni w krajach nadbałtyckich Unii Europejskiej”

W ramach projektu „Powrót do normalności 2020 w obliczu europejskiego wyzwania walki z epidemią”, Punkt Informacji Europejskiej EUROPE – DIRECT KOŁOBRZEG przy współpracy z Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie “Z nadzieją na lepsze dni w krajach nadbałtyckich Unii Europejskiej”.

TEMAT PRACY I KATEGORIE KONKURSU

Przedmiotem Projektu jest przedstawienie w jednej z wybranych form sztuki zapisu “powrotu do normalności” związanego ze znoszeniem obostrzeń w krajach Unii Europejskiej przez jej mieszkańców. Forma pracy jest dowolna.

W ramach konkursu przewiduje się trzy kategorie wiekowe oraz dwie podkategorie, określające formę artystyczną:

  1. 3 – 7 lat – kategoria dla najmłodszych Uczestników, których zadaniem jest pokazać za pomocą wszystkich form plastycznych, jak Koronawirus wpłynął na ich dotychczasowe życie i jak dziś wraz z rodzicami, placówkami opieki dziennej (szkoły, przedszkola) wracają do normalności lub po prostu, jaka byłaby ich wymarzona normalność.
  2. 16 – 24 lat – kategoria głównie ukierunkowana na młodzież oraz studentów szkół artystycznych w krajach Unii Europejskiej. Kategoria została podzielona na odrębne podkategorie:
    malarstwo,
    fotografia,
  3. 7 – 100 lat – trzecia kategoria wiekowa motywuje do działania wszystkich zainteresowanych. Każdy za pomocą dowolnej techniki: kamera amatorska w telefonie, aparat fotograficzny, materiały plastyczne dostępne w domu może stworzyć dzieło sztuki.

ZGŁOSZENIE PRACY

W celu zgłoszenia przez Uczestnika udziału w Projekcie i tym samym w celu wzięcia udziału w Projekcie należy:
Przesłać zdjęcie/fotografie pracy na maila: backtonormal@rck.kolobrzeg.eu lub przez portal społecznościowy Operatora Organizatora zadania (RCK w Kołobrzegu) https://www.facebook.com/rck.kolobrzeg.eu
Prace należy wysłać do 30.10.2020 r.

NAGRODY

W konkursie przewidziano:
trzy nagrody główne w postaci Vouchera uprawniającego do pobytu w wybranym przez Organizatora ***** Hotelu na terenie Miasta Kołobrzeg. Pobyt weekendowy wraz z wyżywieniem (śniadania, obiadokolacje) w Kołobrzegu dla Zwycięzców oraz osób im towarzyszących (maksymalnie 3 os. włącznie ze Zwycięzcą). Dodatkowo w ramach Vouchera Zwycięzca wraz z osobami towarzyszącymi zwiedzi Miasto Kołobrzeg z licencjonowanym Przewodnikiem Miejskim oraz otrzyma pakiet powitalny.
10 wyróżnień, które zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi.

Prosimy o zapoznanie się z pełnym regulaminem konkursu wraz z oświadczeniem znajdującym się w załączniku.

Regulamin-Konkursu.docx (110 pobrań)