Europejski Dzień Języków 2020

Nauka języka obcego może przynosić wiele korzyści, a także być świetną zabawą. To doskonałe ćwiczenie intelektualne, które poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury. Doskonale ujął to Frank Smith mówiąc, że „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze”. Dlatego też w ramach Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest corocznie 26 września, uczniowie kołobrzeskiej „Trójki” ( Szkoły Podstawowej nr 3) przyłączyli się do swoich rówieśników z całej Europy i radośnie świętowali na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego. Nauczycielki obu języków oraz konsultantki PIEED Kołobrzeg przygotowały wiele atrakcji, były to prezentacje, projekty, łamańce językowe, nauka nowych słówek  oraz quizy ze znajomości języków obcych, kultur i osobliwości poszczególnych krajów, liczne publikacje o Europe, maskotki Unii Europejskiej.  Zajęcia językowe były również okazją do dyskusji na temat korzyści, jakie niesie ze sobą znajomość języków obcych. Uczniowie wymieniali się swoimi sprawdzonymi i skutecznymi sposobami na naukę języków, zapamiętywanie słówek oraz zagadnień gramatycznych.

28 września w Szkole Podstawowej w Ustroniu Morskim również obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych.  W ramach obchodów uczniowie uczestniczyli w dwóch konkursach: plastycznym oraz  na najlepiej przebraną klasę.

W konkursie plastycznym uczniowie mieli do wykonania plakat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?„.  Najlepsze prace zostały nagrodzone ciekawymi publikacjami oraz nagrodami rzeczowymi przekazanymi przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg.