Nowi mieszkańcy Domu Europy we Wrocławiu

Nowi mieszkańcy Domu Europy we Wrocławiu – para krasnali! Weź udział w naszej zabawie i wymyśl dla nich imiona. Każdego dnia nagradzać będziemy najciekawsze propozycje. Nasi goście zdradzili nam również  tajemnicę – uwielbiają pozować do zdjęć. Dlatego zapraszamy do odwiedzin i wspólnych selfie z krasnalami.

Pewnego jesiennego poranka, śpieszący jak co dzień do pracy mieszkańcy Wrocławia ze zdziwieniem spoglądali na parapet Domu Europy przy ulicy Widok 10, dotychczas zupełnie pusty, na którym niespodziewanie, zapewne pod osłoną nocy, pojawiły się … dwa krasnale.

We Wrocławiu krasnal na ulicy to normalna rzecz, ale żeby para – chłopiec i dziewczynka? Trzymający się za ręce w przyjacielskim uścisku, przed listopadową słotą chroniący się pod piękną parasolką mieniącą się unijnymi gwiazdkami?

Nasi uroczy goście dołączyli do grona ponad 400 innych krasnali rozsianych po całym mieście. Mieszkańcy i turyści, posługując się mapą lub aplikacją, mogą udać się na krasnalowe łowy, a przy okazji odwiedzić najciekawsze wrocławskie zakątki.

Natomiast naszą sympatyczną parę czekają jeszcze oficjalne „chrzciny” i tu liczymy na kreatywność i wyobraźnię, nie tylko wrocławian i wrocławianek. Poszukujemy oryginalnych  propozycji imion dla naszych krasnali. Na profilu facebookowym Komisji Europejskiej w Polsce, od 1 do 15 grudnia 2020 roku, można zgłaszać swoje pomysły pod specjalnie przygotowanym postem. Najciekawsze propozycje będą nagradzane każdego dnia, natomiast 17 grudnia 2020 roku ogłosimy dwa zwycięskie imiona.

Nasi goście zdradzili nam również pewną tajemnicę – uwielbiają pozować do zdjęć. Dlatego zapraszamy do odwiedzin i wspólnych selfie z krasnalami. Odwiedzajcie wrocławski Dom Europy ul. Widok 10 !

Regulamin i szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ.